למי זה מתאים?

אין אדם אשר טיפול CBT לא יכול להועיל לו, אך יש להבין כי טיפול זה מיועד להתמודדות עם תחומים מוגדרים על ידי המטפל והמטופל יחד. זאת אומרת, לא מדובר בטיפול כללי,אלא בטיפול קצר מועד וממוקד בהווה, במטרה לפתור בעיות העומדות על הפרק "כאן ועכשיו" ולשנות התנהגות וחשיבה לקויות (שגויות או לא מועילות).

מסיבה זו, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מתאים למטרות טיפוליות ברורות, ובמיוחד הינו מותאם להפחתה והתמודדות עם חרדה, דכאון, פוביות שונות או אנשים המעוניינים להתמודד עם בעיה מסוימת.

גם אם קיימת בעיה אבל אין עדין מוטיבציה לשינוי, ניתן לקבל סיוע בהגברת מוטיבציה לשינוי. הדבר מתאפשר בזכות שילוב של רוח אמפתית ומקבלת יחד עם טכניקות המכוונות להשגת יעד התנהגותי. נקודת המוצא היא שאמביוולנטיות כלפי שינוי היא טבעית, לכן אחת ממטרות המפגש הטיפולי או הייעוצי היא לסייע לאדם להביע את אותו חלק מצוי בתוכו ומעונין בשינוי. הדבר נעשה בשיתוף פעולה, כבוד רב, הכרה בקושי הכרוך בשינוי והדגשת האפשרות לבחור את דרכו.

מה מיוחד בשילוב של אחות ומטפלת CBT?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי נמצא יעיל לטיפול בהפרעות פסיכיאטריות שונות (דיכאון, חרדה, פוביות, הפרעות אישיות וכו'),
בעיות פסיכולוגיות (בעיות בזוגיות, בעיות משפחתיות, מצבי אבל שונים וכו')
ובעיות רפואיות שיש להם רכיבים פסיכולוגיים, למשל, יתר לחץ דם, נדודי שינה, כאבים שונים וכו'.
הניסיון העשיר שיש לי בעולם הבריאות והחולי, תחום רווי משברים וקשיים. היכולת שלי להבין את הצד הקליני יחד של הבעיה יחד עם העולם

צרו קשר

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!